Article

کرزی: با خانوادۀ قربانيان معدن زغال سنگ کمک عاجل شود

Category: 

 کابل (پژواک، ٢٤سنبله ٩٢): حامد کرزی رييس جمهور، از جان باختن ۲۷ کارگر معدن زغال سنگ در ولایت سمنگان، اظهار تاسف نموده، هدايت داد تا به خانواده هاى قربانيان، کمکهاى عاجل صورت گيرد.

به اساس گزارشات، بعد از ظهر دیروز در اثر فروریختن قسمتی از یک معدن زغال سنگ در ولسوالی روی دوآب ولایت سمنگان، ۵۷ تن از کارگران آن معدن در زیر آوارها گیر ماندند که از جملۀ آنها ۲۷ تن،  جان شانرا از دست دادند.  

در خبرنامۀ دفتر مطبوعاتى رياست جمهورى که يک نسخۀ آن، امروز به پژواک مواصلت کرده، آمده است که رئیس جمهور با آگاهی از این حادثۀ المناک، شدیداً متاثر گردیده، مراتب تسلیت و همدردی عمیق خویش را به بازماندگان قربانيان این حادثه ابراز نمود. 

حامد کرزی، صبح امروز به وزیر معادن و پترولیم کشور هدایت داد تا خود و یا یکی از معینان  آن وزارت، بخاطربررسى چگونگی وقوع این حادثه، به آن ولايت سفر نموده و تدابیر لازم را بخاطر جلوگیری از تکرار همچو حوادث غم انگیز در آینده، اتخاذ کنند.

خبرنامه افزوده است که رئیس جمهور کشور، همچنان به وزیر معادن هدایت داد تا در تفاهم با مسوولین محلی، به خانواده های قربانيان و مجروحین این حادثه، مساعدت های عاجل نموده و در قسمت مداوای مجروحین نیز اقدام کنند.

جهت دسترسی به خبرهای تازه ، فیچر ها ، مصاحبه ها ، ویدیوها و تصاویر مبایل اپلکیشن آژانس خبري پژواک را دانلود نمایید.

Give us a call on +93 20 220 1814